MAROCKÝ ŠTUK

    Dekorativní přírodní omítka na bázi hydraulického vápna, používaná již od antiky. Tento materiál se nanáší ve dvou tenkých vrstvách, následně se uhlazuje hladkým kamenem, čímž se povrch stává jemným, hladkým, po finální úpravě voskovým mýdlem i lesklý. Pro uchování stálých vlastností je vhodné voskování průběžně opakovat. Pomocí přírodních pigmentů lze dosáhnout jakéhokoliv barevného odstínu.
    Tadelakt je zajímavá a pěkná alternativa klasických kachliček bez nutných spár a jejich následnou složitou údržbou. Jeho voděodolné vlastnosti jej předurčují pro použití zejména do sprchových koutů, prostorů kolem umyvadel, kuchyňských linek, ale i jako interiérový doplněk do domu či bytu. Výsledný tvar je limitován pouze fantazií zákazníka a šikovnosti zhotovitele, což umožňuje opustit přímé tvarové linie a dosáhnout originálního vzhledu.
    V poslední době se ve velkých obchodních řetězcích objevuje barva, která je označována jako marocký štuk a bývá i za marocký štuk označována. Jedná se pouze o nátěrovou imitaci bez požadovaných vlastností a kvality. Marocký štuk nevytvoříte nanášením barvy válečkem a nevyhnete se jeho obtížnému ručnímu zpracování.
Marocký štuk
Další fotografie